Popis pracovných miest lobistov

Obsah:

Anonim

Lobista je špecialista na styk s verejnosťou so silnými komunikačnými schopnosťami, ktorý presadzuje zákonodarcov, aby hlasovali o verejnej politike v prospech záujmov svojich klientov. Vo všeobecnosti je lobista zamestnaný firmou pre styk s verejnosťou, obchodnou organizáciou, odborom alebo skupinou verejného záujmu.

Pracovná náplň

Úspešný lobistický kandidát by mal mať predchádzajúce skúsenosti s verejnými vzťahmi a sieť kontaktov s tvorcami politík a ostatnými členmi verejnej funkcie. Medzi zodpovednosť za prácu patrí schopnosť hlbšie pochopiť záujmy klientov v aktívnej legislatíve, silné komunikačné schopnosti na posilnenie pozície klientov v daných otázkach, pracovné znalosti iných záujmových skupín, ktoré majú podobnú pozíciu ako klienti, pripravuje tlačové správy, informačnú literatúru a niekedy zastupuje klienta na novinových konferenciách a iných formách médií. Ďalšie povinnosti zahŕňajú plánovanie a uľahčenie stretnutí s zákonodarcami v mene klienta, odpovedanie na regulačné otázky a svedčovanie na verejných vypočutiach. Vo všeobecnosti je povinný lobista zaregistrovať svoje lobistické aktivity so štátnymi agentúrami a podávať správy o svojich výdavkoch, aby zostali v súlade s usmerneniami o dodržiavaní predpisov.

$config[code] not found

Pracovné príležitosti

Príležitosti lobistov spočívajú predovšetkým v najväčších amerických mestách, vrátane New Yorku, Los Angeles, Chicaga a Washingtona, D.C., hoci niektoré menšie trhové podniky a iné organizácie sú známe tým, že sa snažia získať špecialistov na styk s verejnosťou. Odvetvia poskytujúce služby, ktoré vyhľadávajú lobistov a pomáhajú presunúť ich programy do budúcnosti, sú predovšetkým v oblasti reklamy, zdravotníctva, sociálnych služieb, vzdelávania a vládnych oblastí. Väčšina zamestnanosti sa získava prostredníctvom finančných inštitúcií, komunikačných firiem a vládnych agentúr.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Kvalitatívne požiadavky

Lobista by mal mať silné komunikačné a analytické schopnosti, byť si vedomý aktuálnych spravodajských udalostí a legislatívnych činností a udržiavať vysoko organizované pracovné prostredie. Schopnosť byť presvedčivá a niekedy agresívna je nevyhnutná, rovnako ako schopnosť budovať a udržiavať silné vzťahy. Úspešný kandidát by tiež mal byť schopný zvládnuť vysoké úrovne stresu a splniť kritické termíny. Tvorivosť, mať dobrý úsudok a iniciatívu sú tiež dôležité.

Požiadavky na vzdelávanie

Neexistujú žiadne vzdelávacie požiadavky, avšak mnoho lobistov má vysokoškolské vzdelanie a bakalárske štúdium v ​​oblasti politológie alebo komunikácie.

Priemerná kompenzácia

Štatistická agentúra Spojených štátov amerických o štatistikách práce uvádza, že priemerný lobista pracujúci v Spojených štátoch získava ročný základný plat vo výške 47.350 dolárov. Očakáva sa, že odvetvie bude do roku 2016 zaznamenať zvýšenie svojej pracovnej sily o 18%.