Postup Popis práce spisovateľa

Obsah:

Anonim

Spisovateľ postupu alebo spisovateľ politiky a postupu spolupracuje s vedením a oddelením ľudských zdrojov, aby vypracoval príručku postupu pre firmu. Príručka môže opisovať štandardy správania zamestnancov a formálne pracovné postupy. Táto príručka pomáha inštitucionalizovať kódexy správania alebo prevádzkové metódy. Používa sa na školenie zamestnancov, usmerňovanie ich rozhodnutí a zabezpečenie toho, aby spoločnosť fungovala jednotnejšie.

$config[code] not found

Pracovná náplň

Spisovateľ politiky sa stretáva s vedúcim a vyberá členov každého obchodného oddelenia alebo skupiny a získa dôkladnú znalosť prevádzky a postupov každej jednotky. Pracuje nezávisle, potom píše manuál, ktorý opisuje kroky a požiadavky každého postupu. Manuál môže niekedy zahŕňať zlepšenia zmien v súčasných postupoch.

Po dokončení spisovateľ uvedie príručku osobám určeným na schválenie. Manažéri a vedúci oddelení diskutujú o príručke a akýchkoľvek zmenách, ktoré navrhuje. Po schválení spisovateľ vykoná podľa potreby zmenu konceptu. Spisovateľ politiky potom môže spolupracovať s oddelením odbornej prípravy, aby pomohol zamestnancom pochopiť a implementovať požadované zmeny.

možnosti

V mnohých prípadoch firmy pridelia členovi oddelenia ľudských zdrojov ďalšie povinnosti ako spisovateľ postupov. Jednotlivec, ktorý hľadá zamestnanie na plný úväzok ako spisovateľ politiky a postupu, by sa mal sústrediť na pozície s vládou alebo inými veľmi veľkými inštitúciami. Technické písanie, vytváranie návodov na obsluhu alebo návod na obsluhu môže poskytnúť alternatívnu kariéru s veľmi podobnými zručnosťami.

Spisovatelia potenciálnych postupov by mohli zvážiť viac informácií o profesii a pracovných príležitostiach prostredníctvom Spoločnosti pre riadenie ľudských zdrojov.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Skúsenosti a zručnosti

Písomné postupy vyžadujú vedomosti o všeobecných obchodných postupoch, ako sú účtovníctvo, ľudské zdroje, predaj a marketing. Okrem toho spisovateľ musí mať dôkladnú znalosť štandardov a metód špecifických pre priemysel alebo firmu.

Samozrejme, písanie predstavuje základnú zručnosť, takže uchádzači o prácu musia mať vynikajúce schopnosti v oblasti kompozície a úpravy. Medzi ďalšie základné zručnosti patrí schopnosť dobre počúvať a získať dôveryhodnosť s ostatnými.

Požiadavky na vzdelávanie

Mnoho zamestnávateľov vyžaduje štvorročné tituly pre potenciálnych spisovateľov. Bakalársky titul v angličtine alebo manažment ľudských zdrojov môže slúžiť ako vynikajúce akademické zázemie pre záujemcov o túto oblasť.

plat

Spisovatelia politiky a postupu zamestnaní v Spojených štátoch zarábajú priemernú ročnú mzdu vo výške 62 000 USD podľa Indeed.com od roku 2010. Americká kancelária štatistiky práce predpokladá, že pracovné vyhliadky pre manažérov ľudských zdrojov, odborníkov a odborníkov v oblasti odbornej prípravy a pracovných vzťahov sa zvýšia o 17 percent do roku 2016.