Popis pracovnej pozície

Obsah:

Anonim

Za celkový dohľad nad fitnesom je zodpovedný fitnescentr. Sprievodca zvyčajne víta hostí a pracuje, aby zabezpečil, že majú bezpečné a príjemné zážitky. Táto pozícia je tiež zodpovedná za udržiavanie váh a kardiovaskulárnych fitnesových priestorov, aby sa zabezpečilo, že zariadenie je čisté, správne funguje a používa sa podľa pravidiel zariadenia.

zodpovednosť

Zodpovednosť poskytovateľa fitnes zahŕňa zvyčajne zriaďovanie, údržbu a čistenie zariadení, prijímanie hostí, vysvetľovanie programov a aktivít, výučba hostí o používaní zariadenia, poskytovanie základných informácií o fitness, podávanie správ a riešenie sťažností, vedenie evidencie dochádzky a zabezpečenie pravidiel a predpisov sú vynucované. Niektorí účastníci môžu tiež pomôcť pri propagácii aktivít v zariadení a organizovaní špeciálnych podujatí.

$config[code] not found

kvalifikácia

Väčšina zamestnávateľov vyhľadáva uchádzačov so stredoškolským diplomom alebo GED. Niektorí môžu tiež uprednostňovať najmenej jednoročnú rekreáciu, fyzickú kondíciu alebo skúsenosti so službami zákazníkom. Môže sa vyžadovať výcvik prvej pomoci a certifikácia CPR / AED. Keďže ide o fyzickú prácu, zvyčajne existujú fyzické požiadavky, ktoré zahŕňajú schopnosť nastaviť zariadenie a zdvihnúť najmenej 25 kg.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

zručností

Existujú aj osobné atribúty, ktoré zamestnávatelia môžu hľadať pri prijímaní na túto pozíciu. Patria sem odchádzajúca osobnosť, láska k fitness, znalosť fitnesu a fyziológie a schopnosť dobre komunikovať a učiť ostatných.

Nastavenia zamestnania

Pracovníci s fitness sú zvyčajne zamestnaní vo fitnescentrách na univerzitách, rekreačných centrách a zdravotných kluboch. Zariadenia na posilňovanie sú zvyčajne otvorené dlhé hodiny a cez víkendy, takže účastníci často pracujú večerné a víkendové posuny. Mnoho zamestnancov v posilňovňach je zamestnanci na čiastočný úväzok, a preto nepoberajú iné zamestnanecké výhody ako bezplatné využívanie zariadenia.

Priemyselný výhľad

Podľa amerického úradu štatistiky práce bolo v Spojených štátoch zamestnaných 267 000 pracovníkov v roku 2012. Očakáva sa, že pracovné miesta pre pracovníkov v oblasti fitness sa všeobecne medzi rokom 2012 a 2022 zvýšia o 14 percent, čo je o niečo rýchlejší ako priemer všetkých povolaní. Môže to byť kvôli zvýšenej informovanosti verejnosti o výhodách fyzickej kondície.