Výhody koordinátora Popis úlohy

Obsah:

Anonim

Koordinátorom dávok je profesionál v oblasti ľudských zdrojov na nižšej úrovni. Podporuje oddelenie úžitku spoločnosti tým, že vykonáva všetky operačné a transakčné úlohy potrebné na navrhovanie a správu zamestnaneckých výhod. Toto je zvyčajne úloha vstupnej úrovne akceptovaná kandidátom, ktorý má záujem o kariéru v rámci kompenzácie a výhod.

Pracovná náplň

$config[code] not found

Koordinátor dávok podporuje jednotlivca alebo tím v rámci úžitkového oddelenia spoločnosti. Vykonáva všetky transakčné povinnosti vo vzťahu k poskytovaniu lekárskych, zubných, vízových, životných, flexibilných výdavkov a dôchodkových dávok. Môže pomáhať pri poradenstve zamestnancov, pokiaľ ide o využívanie dávok. Môže pomôcť pri poskytovaní orientácie na dávky novým zamestnancom. Uchováva všetky záznamy zamestnancov.

Pracovné príležitosti

Koordinátori výhod využívajú väčšina firiem všetkých veľkostí. Nachádzajú sa vo všetkých odvetviach. Koordinátori dávok sú navyše zamestnaní v odvetviach s neziskovým a neziskovým sektorom. Vládne agentúry tiež zamestnávajú koordinátorov dávok. Kandidát, ktorý hľadá tento typ zamestnania, sa môže priamo obrátiť na spoločnosť, organizáciu alebo vládnu agentúru, pre ktorú by chcel pracovať. Tieto úlohy môžu byť tiež uverejnené v utajovanej časti miestnych novín. Navyše, roly koordinátora s otvorenými dávkami môžu byť uverejnené na webových stránkach pre vyhľadávanie pracovných miest online, ako napríklad monster.com, jobs.com a careerbuilder.com. Profesionálne organizácie ako Spoločnosť pre riadenie ľudských zdrojov a WorldatWork poskytujú množstvo zdrojov a príležitostí na vytváranie sietí pre kandidátov, ktorí hľadajú pracovné príležitosti v tejto oblasti. Kandidáti môžu tiež nájsť pracovné miesta umiestnené na pracovných miestach špecifických pre konkrétne odvetvie, ako napríklad ihirehr.com. Okrem toho sa mnohé personálne agentúry zameriavajú predovšetkým na umiestnenie odborníkov v oblasti ľudských zdrojov.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Kvalitatívne požiadavky

Ak má byť kandidátom úspešný koordinátor výhod, musí zachovávať dôverné informácie týkajúce sa osobnej a zdravotnej histórie zamestnancov svojej firmy. Mala by mať silné ústne a písomné komunikačné zručnosti, keďže môže byť povinná slúžiť ako sprostredkovateľ medzi oddelením úžitku, zamestnancami a externými predajcami, ako sú poisťovne. Musí mať tiež mimoriadne interpersonálne zručnosti, pretože bude interagovať s celou zamestnancovou populáciou, od vrcholového manažmentu až po jednotlivcov pracujúcich v poštovom dome.

Požiadavky na vzdelávanie

Ak má byť kandidátom koordinátor požitkov, musí mať vysokoškolský diplom alebo ekvivalent. Hoci to nevyžadujú všetci zamestnávatelia, väčšina spoločností Fortune 500 vyžaduje úspešných kandidátov na získanie štvorročného titulu v rámci riadenia ľudských zdrojov alebo súvisiaceho študijného odboru.

Priemerná kompenzácia

Podľa Salary.com, priemerný úžitok úradník pracujúci v Spojených štátoch v roku 2009 získava ročný základný plat vo výške 35 324 dolárov. Úrad štatistiky práce USA v Spojených štátoch predpokladá, že zamestnanosť profesionálov v oblasti ľudských zdrojov sa zvýši o 17 percent z roku 2006 do roku 2016.