Popis práce vodiča limo

Obsah:

Anonim

Limuzína (alebo "limuzína") je profesionálom v oblasti dopravy. Tiež známy ako šofér, vodič limuzíny prevádzkuje sedan alebo limuzín, zdvíhanie a spadnutie cestujúcich do vopred určených destinácií. Na rozdiel od vodiča taxíra, vodič limuzíny nevyberá cestovné z ulice. Potenciálni zákazníci musia vopred dohodnúť limuzinu.

Pracovná náplň

$config[code] not found

Vodič limuzíny vyberá zákazníkov na vopred určených miestach a vopred určených časoch. Vodič prepravuje zákazníkov do svojich voľných destinácií počas celého obdobia, kedy si vodič uchovali. Vodič pomáha cestujúcim pri manipulácii s batožinou a veľkými balíkmi. Vodič môže otvoriť dvere auta pre zákazníkov. Vodič by mal byť schopný vzdelávať cestujúcich s ohľadom na miestne informácie. Vodič zabezpečuje, že limo je čisté, má dostatok paliva a je riadne udržiavané. Vodič vedie záznamy o všetkých cestách.

Pracovné príležitosti

Vodiči limuzíny sú zamestnaní v dopravných spoločnostiach a veľkých korporáciách. Okrem toho môžu byť prenajaté bezpečnostnými spoločnosťami a súkromnými osobami. Kandidát, ktorý hľadá tento typ zamestnania, sa môže priamo obrátiť na spoločnosť, ktorá hľadá vodičov, alebo odpovedá na inzeráty o zamestnávaní v novinách a on-line stránkach.

Profesionálne organizácie, ako je Taxicab, Limousine & Paratransit Association, poskytujú možnosti a možnosti vytvárania sietí pre kandidátov, ktorí hľadajú pracovné príležitosti v tejto oblasti.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Osobné požiadavky

Kandidáti, ktorí chcú byť úspešní ako vodič limuzíny, musia byť oboznámení s ulicami a orientačnými bodmi obce, v ktorých plánuje prácu. Vodič by mal byť tiež informovaný o všetkých miestnych a štátnych pravidlách cesty. Vodič musí mať vynikajúce interpersonálne zručnosti, keďže bude musieť komunikovať so zákazníkmi zo všetkých demografických oblastí. Vodič by mal byť pri komunikácii s klientmi aj silný komunikátor.

Požiadavky na vzdelávanie

Úspešný vodič limuzíny musí mať vysokoškolský diplom alebo ekvivalent a musí mať tiež licenciu na jazdu v štáte, v ktorom žije. Väčšina zamestnávateľov vyžaduje, aby kandidáti mali dobrý záznam o jazde a úspešne absolvovali prehliadky drog a kriminality. Ďalšie požiadavky na licencie sa líšia podľa štátu.

Priemerná kompenzácia

Podľa Salary.com, v roku 2009 priemerný šofér pracujúci v Spojených štátoch získava ročný základný plat vo výške 30 193 USD. Americký úrad pre štatistiku práce predpokladá, že zamestnávanie šoférov sa zvýši o 13 percent z roku 2006 na 2016.