Ukážkový popis práce pre pozíciu riaditeľa programu

Obsah:

Anonim

Programový riaditeľ je profesionálny manažér, ktorý sa nachádza v neziskovej sfére práce. Dohliada na jeden alebo viac programov, ktoré spravuje jej organizácia, riadia všetky aspekty finančných a ľudských zdrojov. Životnosť jej úlohy a program, ktorý riadi, sú zvyčajne podmienené poskytovaním verejných alebo súkromných finančných prostriedkov.

Pracovná náplň

$config[code] not found

Riaditeľ programu spolupracuje s výkonným riaditeľom organizácie na vytváraní programov, ktoré sa majú spravovať. Vypracováva a implementuje všetky usmernenia a politiky s cieľom zabezpečiť súlad so všetkými vládnymi nariadeniami, ako aj udržiavať súlad s poslaním svojej organizácie. Sleduje účinnosť svojho programu a podľa potreby upravuje. Úlohy v oblasti ľudských zdrojov, ako napríklad prijímanie a odborná príprava zamestnancov, spadajú pod zoznam zodpovedností riadiaceho programu.

Vzhľadom k tomu, že úloha riaditeľa programu a jeho zamestnancov závisí od plne financovaného rozpočtu, pracuje v spolupráci s vývojovým úradníkom svojej organizácie na zabezpečenie finančných prostriedkov, darov a grantov na splnenie rozpočtových požiadaviek svojho oddelenia. Okrem toho slúži ako tvár svojich programov pre vonkajšiu komunitu. Ako taký navštevuje spoločenské podujatia v snahe budovať a udržiavať pozitívne vzťahy.

Pracovné príležitosti

Práca v neziskovom sektore môže byť pre mnohých ľudí ťažké. Dlhé hodiny, nepríjemné prostredie a nadpriemerné mzdy sú niektoré z dôvodov nedostatočného počtu organizácií. Tí, ktorí sa zaviazali nájsť si zamestnanie v tejto oblasti, nájdu pracovné miesta v novinových inzerátoch a na pracovných fórach online. Okrem toho sa personálne firmy, ktoré sa špecificky zameriavajú na umiestnenie odborníkov v odvetviach s neziskovými organizáciami a sociálnymi službami, nachádzajú na väčšine hlavných trhov práce.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Kvalitatívne požiadavky

Mnohé neziskové organizácie majú veľmi obmedzené rozpočty. V dôsledku toho sa od zamestnancov vo všeobecnosti vyžaduje, aby robili viac práce s menším počtom zdrojov. Úspešní programoví riaditelia musia byť dobre organizovaní a zdatní pri plnení mnohých úloh naraz. Musí byť tiež schopná efektívne komunikovať s ľuďmi všetkých demografických skupín.

Znalosť všetkých miestnych, štátnych a federálnych zákonov a nariadení, ktoré upravujú oblasť záujmu programu, bude tiež potrebná. Pretože mnohé programy sú závislé od verejných alebo súkromných prostriedkov, programový riaditeľ musí byť starostlivý vo všetkých poznámkach a dokumentácii. Je mimoriadne dôležité, aby si udržala vášeň pre to, čo robí. Mnoho programov sociálnych služieb sa zameriava na nedostatočné. Riaditeľ programu môže byť povinný komunikovať s ľuďmi v krízach a nepríjemných prostrediach a situáciách. To môže mať za následok jej psychiku.

Požiadavky na vzdelávanie

Zatiaľ čo štvorročný titul sa nemusí stať programovým riaditeľom, mnohí zamestnávatelia uprednostňujú kandidátov, ktorí získali maturitu z akreditovanej univerzity. Medzi typické študijné odbory patrí sociológia, verejná správa a organizačný rozvoj. Od uchádzačov sa zvyčajne vyžaduje, aby mali najmenej päť rokov skúseností s riadením programu podobnej veľkosti a demografie. Okrem toho, skúsenosti s riadením budú potrebné, ak bude úloha dohliadať na výkon iných.

Priemerná kompenzácia

Analýza certifikovaných kompenzačných odborníkov, ktorú uskutočnila spoločnosť Salary.com, zistí, že priemerný programový riaditeľ pracujúci v Spojených štátoch v roku 2009 získava plat 68 000 dolárov ročne.