Sprostredkovateľ predaja parfumu Popis práce

Obsah:

Anonim

Rovnako ako sa štýly oblečenia menia zo sezóny na sezónu, tak aj nové parfumy vždy idú na trh. Módne domy, kozmetické firmy a celebrity ich neustále vyvíjajú a spolupracovníci v oblasti predaja parfumov sa pohybujú. Táto úloha je vhodná pre milovníkov vône, ktorí vynikajú v predaji a majú záujem o súčasné módne trendy. Partneri predaja parfumov si tiež musia vychutnať prácu s verejnosťou a mať výrazný pocit vône.

$config[code] not found

Pracovné prostredie

Sprostredkovanie predaja parfumov pracuje v obchodných domoch, kozmetických butikoch a obchodných kioskoch. Drogéria a supermarkety môžu tiež nosiť parfumové linky vo svojich sekciách krásy. Niektoré spoločnosti požadujú, aby partneri predaja parfumov nosili uniformu alebo dodržiavali kód oblečenia. Rovnako ako pri akejkoľvek predajnej úlohe je povinné udržiavanie prezentovateľného vzhľadu. Všeobecné pracovné prostredie pre zástupcov predaja parfumov je dobré, s pohodlnými pracovnými podmienkami, málo alebo žiadnym ťažkým zdvihom a pravidelne naplánované prestávky.

Pracovná náplň

Zákaznícky servis a predaj produktov sú najdôležitejšími aspektmi tejto práce, ale zodpovednosti tam nekončia. Spoločníci predaja parfumov vykonávajú veľa úloh. Sú zodpovední za to, aby vedeli všetky aspekty každej parfumy, aby odpovedali na otázky zákazníkov. To môže byť náročné, pretože parfumy obsahujú zložité zmesi, takže čítanie informácií o výrobkoch a propagačných materiálov od výrobcov je nevyhnutné. Spoločníci predaja parfumov môžu tiež zodpovedať za spracovanie finančných transakcií, inventarizáciu, upratovanie predajnej plochy a oceňovanie tovaru.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Typická mzda

Stredná mzda pre maloobchodných predajcov, vrátane zástupcov predaja parfumov, bola od mája 2013 12,20 dolárov za hodinu, podľa amerického úradu štatistiky práce. V špičkových zariadeniach môžu mať spoločníci možnosť získať provízie, ako aj mzdy, ako aj bonusy na dosiahnutie predajných cieľov.

Základné požiadavky

Predajné miesta predaja parfumov sú vstupnou úrovňou a nevyžadujú žiadne formálne vzdelávanie; Podstatné je však pozadie alebo záujem o predaj. Vzhľadom k tomu, módne domy, kozmetické spoločnosti a celebrity vytvárajú väčšinu parfumov, vedomosti o súčasných trendoch a pop kultúra je cenná pre predajcu parfémov. Medziobslužné zručnosti a komunikačné schopnosti sú tiež dôležité pre prácu.

Povýšenie príležitosti

Hoci spolupracovníci v oblasti predaja parfumov sú vstupnou úrovňou, môžu nakoniec pracovať až na pozície ako vedúci zamestnancov alebo vedúci obchodu. Na vyšších úrovniach sa niekedy vyžaduje certifikát alebo titul v maloobchode, ale často to nie je nevyhnutné.