Popis práce rodinného vodiča

Obsah:

Anonim

Rodinný vodič alebo šofér je domácim profesionálom, ktorý je zodpovedný za prepravu rodinných príslušníkov. Automobil, ktorý riadi, je typicky vo vlastníctve rodiny. Možno bude musieť pracovať na netradičných hodinách, ako sú večery, víkendy a sviatky.

Pracovná náplň

$config[code] not found

Rodinný vodič prepravuje svojho zamestnávateľa a rodinu zamestnávateľa do zamestnania a do zamestnania vrátane práce a školy. Vedie ich na večerné a víkendové výlety. Môže byť požiadaný o vykonanie jednodňových alebo predĺžených ciest. Od nej sa môže požadovať, aby vykonával iné povinnosti ako prepravu osôb, vrátane, ale nie výlučne, dodávky a vyzdvihnutia tovaru a vykonávanie úkonov. Je zodpovedný za čistenie a údržbu rodinného vozidla.

Pracovné príležitosti

Rodičoví vodiči sú zamestnaní jednotlivcami aj veľkými rodinami. Môžu tiež pracovať pre spoločnosť, ktorá prepravuje viac rodín počas celého dňa. Kandidát, ktorý hľadá tento typ zamestnania, môže požiadať priamo o spoločnosť alebo rodinu, pre ktorú by chcel pracovať.

Tieto úlohy možno nájsť v zozname miestnych novín. Môžu byť tiež inzerované na on-line pracovných miestach ako monster.com, jobs.com a careerbuilder.com. Profesionálne organizácie, ako napríklad asociácia Taxicab, Limousine & Paratransit, poskytujú zdrojom a možnostiam vytvárania sietí pre uchádzačov o zamestnanie. Kandidáti môžu nájsť prácu aj prostredníctvom služieb agentúr zamestnania, ktoré sa špecializujú na umiestnenie domácich profesionálov.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Kvalitatívne požiadavky

Ak chcete byť úspešným rodinným vodičom, musí mať silné medziľudské schopnosti, pretože bude v každodennom kontakte so svojím zamestnávateľom. Mimoriadne komunikačné zručnosti sú mimoriadne dôležité. Mala by vedieť, ako ovládať automatické aj ručné radenie prevodových stupňov. Mala by mať dôkladnú znalosť ulíc a orientačných bodov, ktoré obklopujú domov, prácu a školu svojho zamestnávateľa. Musí dodržiavať všetky miestne a štátne predpisy o jazde.

Požiadavky na vzdelávanie

Aby sa mohol stať rodinným vodičom, úspešný kandidát musí mať vysokoškolský diplom alebo ekvivalent. Okrem toho musí mať platný vodičský preukaz v stave, v ktorom má bydlisko, a musí mať čistý a bezpečný záznam o jazde. Môže byť požiadaný, aby odovzdal trestné vyšetrenie a vyšetrenie drog.

Priemerná kompenzácia

Podľa Salary.com, v roku 2009 priemerný šofér pracujúci v Spojených štátoch získava ročný základný plat vo výške 30 193 USD. Predsedníctvo štatistiky práce očakáva, že zamestnanie šoférov sa v priebehu desaťročia roka 2006 do roku 2016 zvýši o 13 percent.