Popis úlohy nástroja na vyhľadávanie nástrojov

Obsah:

Anonim

Lokalizátory úloh sú zodpovedné za určenie ciest káblov, rúrok a iných potrubí, ktoré sú pod zemou. Ich prácu je možné vidieť v tenkých kovových tyčiach - zvyčajne zakončených jasne sfarbenou vlajkou -, ktoré sú prilepené v zemi, aby sa vyznačovali chodníkmi podzemných zariadení pri prechode cez štvrte. Snahy lokátora chránia podzemné zariadenia pred poškodením počas projektov zahŕňajúcich výkopy.

$config[code] not found

Pracovná náplň

S cieľom uľahčiť identifikáciu nástrojov, lokátori pracujú s príručkami ako pomôcka, ale musia tiež potvrdiť, že miesta označené na mapách sú presné. Ak sú mapy nepresné, lokátory používajú elektronické senzory na presné určenie polohy podzemných zariadení. Akonáhle vedia, kde sa nachádza úžitkové potrubie, umiestnia tenké kovové tyče do svojej cesty.

Farebné kódovanie

Farebné kódovanie umožňuje nástrojovým lokátorom identifikovať každý konkrétny typ utility. Lokátori tiež ponechávajú postreky na chodníkoch a uliciach, čo naznačuje prítomnosť podzemných zariadení. Farba rozprašovanej farby označuje typ nástroja. Jednotný farebný kód používaný na označenie inžinierskych sietí bol vyvinutý Americkou asociáciou verejných prác (APWA). Zelená predstavuje kanály a odtokové potrubia; fialová na regenerované vodné, zavlažovacie a kalové línie; modrá na pitnú vodu; oranžová pre telekomunikácie, alarmové alebo signálne linky; žltá pre plyn, olej, paru, ropu alebo plynné materiály; a červená pre elektrické vedenia a káble.

Video dňa

Prijaté vám Sapling priniesol vám Sapling

Osobné vlastnosti a vzdelávacie požiadavky

Osobné vlastnosti požadované v nástrojovom vyhľadávači zahŕňajú pozornosť na detail, vášeň na presnosť a schopnosť pracovať samostatne. Všeobecne povedané, pre túto pozíciu nie je potrebný žiadny vysokoškolský titul, hoci individuálni zamestnávatelia to môžu stanoviť ako podmienku pre prácu. V oblastiach, kde musia byť certifikovaní lokátori, sú k dispozícii krátkodobé školenia na prípravu pracovníkov na certifikačnú skúšku. Všetci kandidáti musia mať platný vodičský preukaz a musia sa dostať na stránky vzdialenej práce.

Význam práce

Napriek rozšírenej kampani na informovanie verejnosti o nebezpečenstvách kopania skôr, než boli označené užitočné miesta, niektorí ľudia ignorujú žiadosť a začnú vykopávať skôr, ako sa vymedzia pomôcky, čo spôsobí značné škody a dokonca aj smrť. Na konferencii v septembri 2009 sa konferenčná skupina APWA dozvedela, že každých 60 sekúnd zasiahne podzemná inžinierska linka s kumulatívnym finančným dosahom v celkovej výške miliardy dolárov ročne.

Príležitosti a zárobky

Lokalizačné jednotky, známe aj ako technici pre lokalizáciu ulíc, pracujú pre rôzne spoločnosti, vrátane spoločností poskytujúcich služby a služby pre lokalizačné služby, ako aj súkromných dodávateľov. Priemerná ročná mzda pre inštalátora od júla 2014 bola 33 048 dolárov, podľa CareerBuilder.com.